Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Intermac Master 23

intermac master 23

Nejmenší z řady CNC strojů MASTER. 3 osy, rozměry pracovní plochy 2500 x 1200mm,, výsuvný zásobník na 18 nástrojů. Zvládne veškeré operace ve 3 osách, tj obvodové obrábění. Po přidání 4té osy je možné i gravítovat.

 

Je určený pro začínající nebo malé výrobce, pro které je důležitým faktorem při investici cena nebo kteří disponují omezeným prostorem. Master 23 nabízí stejnou úroveň technologie jako vyšší modely z řady Master, kde priorotou je jednoduchost a intiutivní ovládání a numerické řízení integrované do běžného PC.

 

Příklady obrábění

 

Příklady možného obrábění MASTER 23

 

 

Pracovní stůlSystém umístění a úchytu opracovávaných kusů pomocí přísavek s dvojitým okruhem podtlaku nahrazuje nutnost mechanického uchycování pomocí šroubů a zrychluje tak fázi umístění desky k opracování.
Vytváření podtlaku v přísavkách pro fixaci opracovávaného kusu zajišťuje okružné bezúdržbové čerpadlo o výkonu 75m3/h. Řídící systém podtlaku má pracovní desku rozdělenou na 2 nezávislé, zvlášť ovládané části.  Spojky přísavek jsou vybaveny rychlo úchytem
Systém sběru chladící vody obsahuje i výsuvné (vyjmutelné) nádoby z nerez oceli (opční výbava) umístěné pod pracovním stolem.

 

Zásobník nástrojů

 

Výsuvný zásobník nástrojů na 18 pozic.Nové numerické řízení na PC - IWNC


Díky zcela nové technologii, vyvinuté firmou INTERMAC, je nyní numerické řízení zcela integrované do PC s operačním systémem WINDOWS

 

Technické údaje

Maximální velikost dílce 2500 x 1200 mm
Posuv os X,Y,Z 2600, 1300, 275 mm
Výkon elektrovřetene 7,5 kW /  10 HP
Pozic v zásobníku 18

 

Napájení

Tlak vzduchu 7 Bar
Spotřeba vzduchu 160 N litrů/min.
Tlak vody 2,5 Bar
Spotřeba vody 10,5 litrů/min.
Požadovaný el. příkon 15 kW